انسان، سرنوشت آینده خویش را خودش می‌سازد"

آیت‌الله  جاودان از اساتید برجسته اخلاق در جلسه اخلاق خود در رابطه با آیات ۱۳ و ۱۴
سوره مبارکه «احقاف» به بخشی از جریان معراج اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمود:

من در سفر معراج در بهشت زمین‌ هایی دیدم  که کشت و ساختمانی در آن‌ها  نبود ، اما آماده

کشت و ساختن بودند، ملائکه‌ای در آنجا دـیدم که در آن زمین‌ها  ساختمان‌هایی بـا خشت‌هایی

از طلا و نقره می‌ساختنــد. گاهی مشغول  کـار بـودنـد و گـاهی از کـار بـاز  می‌ایستادنـد.

از جبرئیل پـرسیـدم اینها چـه می‌کنـند. ایشان گفت از آن عـالـم بـرای ایـن

فرشتگان مواد و مصالح ساختمانی فرستاده می‌شود. وقتی مواد فرستاده می‌شود

مشغول ساختن می‌شوند و وقتی نرسد بی‌کارند من پرسیدم مواد ساختمانی‌شان چیست؟

ایشان یکی را مثـال زدنـد گفتنـد: ذکر سُبحانَ الله وَالحَمدُللّهِ وَلا اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَاللهُ اَکبَر

ایشان در اد امه می فرمایند: انسان، سرنوشت آینده خویش را خودش می‌سازد.اگر سرنوشت

آینده من بهشت است، خودم می‌سازم. اگرجهنم است هم خودم ساخته‌ام نه هیچ کس دیگری.

غـیر از سرنـوشت، شخصیت هـر فـرد هم به دست خودش ساختـه می‌شود.

همان ذکری که آجری از قصر بهشتی برای انسان  می‌شود، آجری در ساختمان سرنوشت

و شخصیت فرد هم می‌شود

(( توسط مادر)).

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : سرنوشت ,می‌شود ,مواد ,خودش ,آینده ,سرنوشت آینده ,فرستاده می‌شود ,خودش می‌سازد ,آینده خویش ,انسان، سرنوشت ,انسان، سرنوشت آینده
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قرن بازی تماشای آنلاین فیلم + لینک دانلود | رایگان Joseph دنیای ترفند ( Trick world ) اینجانب ناشناس عاشقانه هاي ما دانلود شهرزاد2 در وبسایت ما بازارچه ثبت دامین gorjestanni.parsablog.com